Autor

Mateusz Michnowicz

Z wykształcenia nauczyciel informatyki i techniki z tytułem inżyniera, z zawodu grafik komputerowy z zacięciem programistycznym w jednej z rzeszowskich agencji reklamowych.

Wychował się na komiksach z serii „Gigant Poleca” — do dziś jego ulubionym komiksem pozostaje „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” autorstwa Dona Rosy. Prawdziwą przygodę z rysunkiem jak i z tworzeniem komiksów rozpoczął dość późno, bo dopiero na II roku studiów na Uniwersytecie Rzeszowskim. W lutym 2012 roku opublikował swój pierwszy pasek komiksowy na autorskim blogu pierwiastekzciasta.blogspot.com, na którym po dzień dzisiejszy przedstawia wybrane perypetie ze swojego życia — początkowo widziane z perspektywy studenta, obecnie jako grafika, zmagającego się na co dzień z osobliwymi pomysłami klientów w agencji reklamowej.

Prócz kolejnych aperiodycznych pasków komiksowych na bloga „Pierwiastka z ciasta”, stara się tworzyć komiksy zamykające się w krótkich, zwięzłych historiach. Na swoim koncie ma takie prace jak „Organista”, "Odkrycie", „Virtual Reality” czy "Porada" z czego dwie ostatnie pozycje miały okazję znaleźć się w drukowanej edycji „Darmozinu” – zbiorze komiksów wydanym odpowiednio w 2016 i 2019 roku z okazji Dnia Darmowego Komiksu w Poznaniu.

W 2020 roku we współpracy z Piotrem Harmacińskim stworzył krótki short komiksowy "Druga Szansa", który pojawił się w zinie "Cemęt" #3.

Od 2014 roku członek Rzeszowskiej Akademii Komiksu w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.