Autor stworzył intrygujący świat, ciekawych bohaterów, historię, która jest w stanie zaskoczyć i dołożył swój kamyczek do teorii, że mamy obecnie do czynienia ze świeżą falą urban fantasy wśród polskich twórców komiksowych.

— Grzesiek Kopeć, "Death to the zins"

Seria komiksowa WOLFHUNT osadzona jest w klimacie urban fantasy, której akcja rozgrywa się na terenach południowo-wschodniej Polski w czasach współczesnych. Głównymi bohaterami jest dwójka wilkołaków - tutaj nazywanych również jako "Nosiciele" - Leokadia i Błażej. Oboje w ramach tytułowej Inicjatywy WOLFHUNT pracują dla policji jako tropiciele osób zaginionych.

Pierwotny zarys uniwersum WOLFHUNT powstał w okolicach 2013 roku i miał być serią książkową, inspirowaną powieściami Jima Butchera. Ostatecznie, po kilku latach pisania tekstu i jeszcze większej ilości modyfikacji pierwotnych założeń, autor podjął decyzję o częściowym "zaoraniu" projektu i rozpisania wszystkiego od nowa - tym razem w formie komiksów.

W swoich założeniach WOLFHUNT ma być serią przygodową, w której każdy przygotowany album ma być jedną, osobną historią. Na ten moment planowane są dwa albumy, a i sam twórca ma nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej.